Tropical Island – rajska wyspa pod Berlinem

Tropical Island

Tropical Island to niesamowite centrum rozrywki które mieści się w dawnej hali produkcyjnej sterowców (nazywanej Aerium). Hala Tropical Islands ma 360 metrów długości, 210 metrów szerokości, 107 metrów wysokości i łączną pojemność 5,5 milionów metrów sześciennych.

Od razu przy wejściu czujemy klimat około-równikowy – sprawiają to  temperatura która jest utrzymana na stałym poziomie 26°C oraz wilgotność powietrza wynoszącą około 64% Wszechobecna roślinność i rosnące tu lasy tropikalne robią bardzo fajne wrażenie. Możliwość wyciągnięcia się na piasku (sprowadzanym podobno prosto z Malezji) z widokiem na ukształtowaną z basenu lagunę – bezcenna. Nie znajdziemy tu basenów typowo pływackich, możemy za to popływać w ciepłych wodach laguny, na których wyrastają wysepki z domkami w stylu tajskim.

Morze Południowe

Są tu dwa kąpieliska. Morze Południowe zajmuje powierzchnię 3 basenów olimpijskich. Akwen nadaje się świetnie do pływania i do zwyczajnego relaksu. Wokół „morza” jest oczywiście tropikalna piaszczysta plaża. Jest sporo ludzi, ale nie ma problemu ze znalezieniem wolnego leżaka, w wodzie też jest dużo swobody.

 

Obok znajduje się duża strefa idealna dla dzieci. Najmłodsi mogą korzystać ze sporego brodzika urozmaiconego sikawkami, fontannami, zjeżdżalniami – istny raj 😀

Laguna Bali

Trochę inny charakter ma Laguna Bali, jest nieco mniejsza od Morza Południowego, a temperatura wody wynosi tu 32 stopnie. Lagunę otaczają skały, z których spływają wodospady, groty, sztuczne fale. Są masaże wodne, płaszcze wodne, jacuzzi i dwie zjeżdżalnie. To miejsce przygotowane z myślą o wodnym relaksie. Lagunę otacza z trzech stron piaszczysta plaża z leżakami.

Amazonia

Strefa Amazonia ulokowana na zewnątrz hali obejmuje ogrzewane odkryte baseny wraz z wodospadami, dyszami i innymi wodnymi atrakcjami czynne przez cały rok, boiska sportowe, wodne place zabaw, teren do leżakowania oraz najdłuższą w Niemczech sztuczną rzekę Whitewater River (250 m) Roślinność

W fazie początkowej funkcjonowania Tropical Islands niejakie problemy stwarzała hodowla roślin, które ze względu na światłoszczelną kopułę nie otrzymywały światła dziennego. W październiku 2005 roku z południowej części kopuły, znajdującej się po stronie Morza Południowego, usunięto elementy stalowe i zastąpiono je specjalną folią z ETFE przepuszczającą promienie UV – więć w słoneczny dzień na pewno się opalisz 😀 Tak powstało gigantyczne „okno” o powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych, dzięki któremu do środka wpada wystarczająca ilość światła słonecznego. Rośliny, które posadzono wówczas w Tropical Islands, dobrze się przyjęły. Nadają one autentycznego charakteru Lasowi Tropikalnemu i Wiosce Tropikalnej. Jest to największy tego typu las na świecie – oczywiście pod dachem. Rośnie tu ok. 50 tys. roślin, należących do ok. 600 gatunków.

Jedzenie

Przy plaży rozlokowały się bary i knajpki z wszystkim czego dusza pragnie w takich okolicznościach przyrody – drinki, piwo, pizza – znajdziecie tu wszystko od kuchni azjatyckiej przez włoską na fast-foodach kończąc. Znajdziecie klimatyczne małe restauracyjki w domkach na palach serwujące orientalne (i nie tylko) dania.

Wellness i sauny

Tropical Islands ma jeszcze jedną część, jest nią strefa wellness i saun. Zmiana strefy jest płatna, kosztuje 12 Euro, płacimy, jak za wszystko, „zegarkiem”, przy wejściu. Strefa wellness jest położona wśród tropikalnej roślinności, zajmuje powierzchnię 10 tys. mkw. Znajdziemy tu łaźnie parowe, 6 saun, a także strefy wypoczynkowe, jacuzzi, masaże. Podobnie, jak w strefie tropikalnej, także tutaj czekają na nas bary i restauracje. Przyjemnie jest zwłaszcza późnym wieczorem, kiedy jest pusto i bardziej nastrojowo. Obowiązuje tutaj zakaz wchodzenia do saun oraz łaźni w strojach kąpielowych i kąpielówkach. Bardziej wstydliwi mogą siadać na ręczniku oraz się nim przykrywać. Przemieszczając się pomiędzy świątyniami z saunami także możemy być przykryci ręcznikiem. Wszystkie zabiegi w saunach i kosmetyczne, oferty masażu, fitness są dodatkowo płatne.

Zjeżdzalnie

Fani bardziej ekstremalnych atrakcji na pewno zainteresują się najwyższą w całych Niemczech zjeżdżalnią wodną, na której można rozwinąć prędkość nawet do 70 kilometrów na godzinę!. Albo polatać balonem nad wyspą – może to pozwoli wam lepiej sobie wyobrazić jak wysoka jest ta hala 😀

Plac zabaw

Znajdziecie tu również suchą strefę dla dzieci – animatorzy na pewno nie pozwolą się im nudzić, ogromny tor przeszkód, baseny z kulkami, tor do jazdy samochodzikami – czego chcieć więcej :))

Informacje praktyczne

Tropikalna Wyspa leży w miejscowości Krausnick, około 60 km od Berlina. Można tam dojechać autostradą A13 prowadzącą od Berlina do Drezna. Trzeba wybrać zjazd na Staakow. Z Berlina do Tropikalnej Wyspy kursują też co godzinę pociągi RE 2 (kierunke Cottbus) i RB 24 (kierunek Senftenberg).

Bilety najlepiej zarezerwować on-line https://www.tropical-islands.de/pl/

Hala Tropical Islands jest otwarta przez całą dobę! Wstęp w godzinach 6.00-0.00. Strefa Saun czynna jest codziennie w godzinach 9.00-0.00. Ceny biletów:
Bilet „Tropiki” (Strefa Tropikalna, Strefa Amazonia)
-dorośli – 42 EUR
-dzieci (6-14 lat), uczniowie (od 15 lat), studenci, seniorzy od 65 lat, osoby niepełnosprawne od 70% – 33 EUR
-dzieci (do 5 lat)  – wstęp wolny

Bilet „Tropiki i Sauna” (Strefa Tropikalna, Strefa Amazonia, Strefa Saun)
-dorośli – 49 EUR
-dzieci (6-14 lat), uczniowie (od 15 lat), studenci, seniorzy od 65 lat, osoby niepełnosprawne od 70% – 39,5 EUR
-dzieci (do 5 lat) – wstęp wolny

Przy pobycie dłuższym niż do 1.00 rano obowiązuje dopłata za przedłużenie pobytu.

 

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *